خانه > اتوماسیون صنعتی > چرا اتوماسیون صنعتی؟
چرا اتوماسیون صنعتی؟

چرا اتوماسیون صنعتی؟

مزیت­ های سیستم اتوماسیون
  • افزایش تولید

اتوماسیون کارخانه یا تولید یا پروسه­ کارخانه،نرخ تولید را از طریق کنترل بهتر محصولات،بهبود می­بخشد.اتوماسیون به تولید محصول با کاهش زمان همگذاری (assembly) برای هر محصول به طور تاثیر گذار با یک محصول با کیفیت بالاتر،کمک می نماید. بنابراین برای یک ورودی کار (زحمت) داده شده مقدار بیشتری خروجی خواهیم داشت.

Advantages-of-Industrial-Automation.-Production-in-industries

  • فراهم کردن هزینه­ بهینه برای عملیات

تلفیق پروسه­ های مختلف در صنعت با ماشین­ های خودکار شده،زمان چرخه­ و تلاش و در نتیجه نیاز به زحمت انسان را به حداقل می­رساند.بنابراین،سرمایه­ کارفرماها با اتوماسیون ذخیره می­شود.

  • بهبود کیفیت محصول

چون که اتوماسیون صنعتی نقش انسان را کاهش می­دهد،امکان خطاهای انسانی نیز محدود می­شود.همگونی و کیفیت محصول همراه با آسایش بیشتر با اتوماسیون به وسیله­ کنترل و نظارت تطبیق ­پذیر بر پروسه­ های صنعتی در همه­ سطوح از آغاز یک تولید تا پایان آن،به دست می­آید.

  • بررسی­ های روتین را کاهش می­دهد

اتوماسیون به طور کامل نیاز به بررسی­ های دستی از پارامترهای پردازشی مختلف را کاهش می­دهد.با بهره ­مند شدن از مزایای تکنولوژی اتوماسیون صنعتی، پروسه ­های صنغتی به صورت اتوماتیک متغیرهای پردازش را به مقداردلخواه تنظیم می­کند و این کار را با استفاده از تکنیک­ های کنترل چرخه­ بسته انجام خواهند داد.

Manual-Control.Why-Industrial-Automation-263x300

  • افزایش سطح ایمنی

اتوماسیون صنعتی سطح ایمنی را برای پرسنل با جایگزینی آنها با ماشین­ های خودکار شده در شرایط کاری پرخطر، افزایش می­دهد. به طور سنتی، روبوت­ های صنعتی و ابزارهای روبوتیک در این چنین مکان­ های پرخطر و ریسکی قرار داده می­شوند.

درباره‌ افشار گروپ

**فروش آغاز یک تعهد است نه یک معامله** ----------------------------------------------------------------------------------------------------- شرکت فنی و مهندسی افشار با بیش از چند دهه تجربه به همت گروهی از متخصصین و با مدیریت آقای مهندس عیسی افشار در سال 1384 تأسیس گردید و با بکارگیری آخرین تکنولوژی روز دنیا و درپی پشتکار، روحیه علمی تک تک مهندسین مجموعه به پیشرفت و موفقیت سریع و روز افزون دست یافت و هم اکنون جایگاه اثربخشی در جامعه اتوماسیون صنعتی دارا می باشد.